You are currently viewing List do mieszkańców Gminy Czerwonak

List do mieszkańców Gminy Czerwonak

Drodzy Mieszkańcy,

mam przyjemność poinformować, że w nadchodzących wyborach będę kandydował na Wójta Gminy Czerwonak.

Z naszą Gminą jestem związany od pokoleń. Tu się wychowałem, tu mieszkam i pracuję. Tu również założyłem rodzinę – mam wspaniałą żonę i dwóch synów. Od 20 lat angażuję się w działalność organizacji pozarządowych i klubów sportowych z terenu gminy. Od 12 lat jestem radnym, a od 2010 roku – Przewodniczącym Rady Gminy. Bardzo dobrze znam Gminę i jej problemy. W trakcie swojej działalności samorządowej wielokrotnie udowodniłem, że jestem skutecznym radnym. Nie jestem i nigdy nie byłem związany z żadną partią polityczną.

Jako lider Stowarzyszenia Lepsza Gmina Czerwonak – razem z najbardziej aktywnymi mieszkańcami – od lat pracuję na rzecz naszej społeczności przeprowadzając liczne inicjatywy i interwencje, które poprawiły jakość życia w Gminie. Ponadto skutecznie pozyskuję środki finansowe (w tym unijne) na projekty dla naszych mieszkańców, m.in. dotyczące kompleksowej opieki nad seniorami, bezpłatnych porad prawnych, programów edukacyjnych, w tym obywatelskich.

Ukończyłem socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi i administracją publiczną na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Jestem ekspertem wielu publicznych instytucji, m.in. Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Współpracuję z wieloma samorządami i prowadzę własną działalność gospodarczą, w której zajmuję się m.in. badaniami rynku pracy, edukacji, administracji publicznej i pozyskiwaniem dotacji unijnych.

Gmina Czerwonak potrzebuje energicznego, gospodarnego i niezależnego Wójta, który odpowie na potrzeby i oczekiwania wszystkich mieszkańców. Moja dotychczasowa praca społeczna pozwala mi dostrzec, jak wielki potencjał drzemie w naszej Gminie oraz jak wiele możliwości do jej rozwoju nie zostało jeszcze wykorzystanych. Jestem przekonany, że dzięki mojemu doświadczeniu samorządowemu i zawodowemu oraz wiedzy o problemach Gminy będę skutecznym Wójtem. Więcej informacji dotyczących mojej działalności oraz szczegółowy program wyborczy: LEPSZA GMINA – ROZWÓJ, ZDROWIE, EDUKACJA znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.marcinwojtkowiak.pl.

Zapraszam do osobistego kontaktu i już teraz proszę o Państwa głos w wyborach 21 października!